Увага, чуйність і тепло душі мають бути первинними для людини, яка працює з дітьми. Саме ці якості не тільки невпинно виховуються у студентів, але й часто знаходять вияв у  викладачів педагогічного факультету ІДГУ.

Ось уже тринадцятий рік, як на факультеті існує практика благодійної допомоги дитячим установам Ізмаїла. Принаймні три рази на рік – до Дня Святого Миколая, у Великодні дні й 1 червня, в День захисту дітей, на факультеті організовується збір коштів та різних необхідних речей для діток, щоб свято стало дещо яскравішим, а їхнє життя – легшим.

Утконосівський інтернат, спеціалізована школа №5, реабілітаційний центр, будинок дитини періодично отримують від нашого університету всілякі подарунки: кондитерські вироби, іграшки, одяг, речі та засоби, необхідні в побуті. І нехай це не цінне обладнання, не десятки коробок на тисячі гривень, важливим є поклик серця, щирість і щедрість. Головне – тут немає примусу. Іноді в такій благодійності беруть участь і студенти: раніше вони залучалися до збору, зараз це частіше відбувається у вигляді зустрічей з дітьми за координацією кафедри загальної педагогіки, початкової та дошкільної освіти.

Як у будь-якої доброї неформальної справи, у цього волонтерського руху університету є активісти, які представляють не тільки педагогічний факультет. Серед таких Світлана Садова, Олексій Запорожченко, Іван Бойчев, Тетяна Житомирська, Лілія Фоміна та інші. Лідером та організатором візитів до дітей завжди є заступник декана педагогічного факультету доцент кафедри музичного та образотворчого мистецтв Лариса Банкул. Вона координує процес збору коштів, тримає зв’язок з адміністраціями установ, дізнається, що на даний момент найбільш необхідно дітям.

Один із останніх візитів відбувся 1 червня в Будинку дитини. Лариса Банкул і Тетяна Житомирська привезли дітям до свята солодощів і господарських товарів на суму понад 800 гривень. Була зустріч з вихователями та дітьми, солодкий полуденок, добрі побажання і душевна вдячність.

Добра справа триватиме і надалі!

Валерій Пейков, викладач кафедри соціальної роботи, соціальної педагогіки та фізичної культури