13 червня 2017 року в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті відбулося відкриття кабінету інтерактивного вивчення іноземних мов.

Урочисту місію перерізання червоної стрічки було надано почесному гостю свята – Надзвичайному і Уповноваженому послу Республіки Болгарія в Україні Красимиру Мінчеву та ректору Ізмаїльського державного гуманітарного університету Ярославу Кічуку.

На відкритті були присутні заступник міського голови м. Ізмаїл Сергій Баткілін, начальник відділу міжнародних зв’язків ІДГУ Микола Каплієнко, голова Ізмаїльського болгарського товариства ім. Святої Софії Микола Іванов, лідер Асоціації сімей бессарабських болгар «Роднини» Марія Корчагіна, директор Обласного центру національних культур Георгій Чилік, в. о. директора Ізмаїльського Центру ПТО Інна Ільченко.

Інтерактивний кабінет з вивчення іноземних мов входить  до числа шести проектів, реалізованих болгарським урядом на території України. На виділені Болгарією кошти були придбані комп’ютери, інтерактивна дошка, проектор, сервер.

Ректор ІДГУ Ярослав Валерійович Кічук подякував в особі Красимира Мінчева болгарському урядові за підтримку й надану допомогу. Ректор університету підкреслив, що ІДГУ є єдиним у Придунав’ї державним  вищим навчальним закладом, який підтримує тісну співпрацю з посольством Болгарії.

Ректор повідомив про плани закладу збільшити чисельність студентів, які вивчають болгарську філологію. На завершення виступу ректор сказав: «Сподіваюся, що в цьому році ми зможемо відкрити інформаційно-культурний центр Болгарії, який сприятиме розвитку ініціатив бессарабських болгар, наших громадських організацій, гармонізувати й активізувати українсько-болгарські відносини».

Надзвичайний і повноважний посол Болгарії Красимир Мінчев поділився з присутніми інформацією про посильну допомогу, що надається урядом Болгарії Україні. Так, півтора роки тому Болгарський уряд виділив кошти в сумі 100 тисяч євро, які були розподілені в Одеську, Донецьку та Луганську області.

Протягом останніх трьох років Болгарія оздоровила на морських курортах близько 250 українських дітей, чиї батьки постраждали під час війни.

Почесні консули Болгарії в Україні та України в Болгарії сприяють здійсненню реабілітації воїнів, які отримали поранення від російської агресії. Вони відновлюються як в Україні, так і в Болгарії в спеціальних реабілітаційних центрах.

Крім того, уряд Болгарії піклується не тільки про членів болгарської громади, але й про всіх українців. Наочний доказ тому – щойно відкритий кабінет.

«Це дуже потужний кабінет, – сказав посол. – Він дає можливість як студентам, так і викладачам удосконалити свої мовні навички. Мені дуже приємно, що Ярослав Валерійович прийняв до серця нашу ініціативу і ми змогли реалізувати цей центр в Ізмаїлі».

Заступник міського голови Сергій Баткілін підкреслив, що Ізмаїл – це багатонаціональне місто, і співіснування в ньому національних громад має виключно мирний характер. Ізмаїл підтримує теплі дружні відносини з сусідніми країнами – з Румунією, Болгарією, Молдовою.

Сергій Львович повідомив, що в ході зустрічі пана Мінчева з губернатором Одещини Максимом Степановим йшлося про створення болгарсько-українських класів і навіть шкіл на території Одеської області.

Помічник народного депутата України Олександра Урбанського Філіп Лук’яненко подякував урядові Болгарії в особі Красимира Мінчева за допомогу, яку вони надають молодим людям в Україні: «Все, що зроблено в цьому кабінеті, – це гідне вкладення в майбутнє України. Щиро Дякую. Хочеться цієї ініціативи побажати довгого продовження».

Зі словами подяки за чудовий кабінет, за турботу про студентів виступила і кандидат філологічних наук, доцент кафедри загального мовознавства, слов’янських мов та світової літератури ІДГУ, болгарист Наталя Гончар та студенти.

Після завершення офіційної частини представники болгарських організацій мали можливість поспілкуватися з послом Болгарії Красимиром Мінчевим, з ректором ІДГУ Ярославом Кічуком, обговорити питання підготовки фахівців європейського рівня у сфері освіти, культури, туризму та отримали від посла навчальну літературу.

Завершилася зустріч екскурсією по Ізмаїлу та музичними подарунками від студентів ІДГУ Альони Дімової, Євгенії Морошану та співучої пташки, гордості Ізмаїла Олесі Кічук.

Підтримка та допомога болгарського уряду відкриває українській молоді дорогу до Європи, адже Україна ось уже третій день, як отримала безвізовий режим.